BS13995
(3R,5R,6E)-7-[2-Cyclopropyl-4-(4-fluorophenyl)- 3-quinolinyl]-3,5-dihydroxy-6-heptenoic Acid Calcium Salt.
CAS No.:
254452-96-5
MDL No.:
MFCD28138314.
25.00 mg
50.00 mg
100.00 mg
50.00 mg
100.00 mg
INR 24757
INR 34757
INR 45757
INR 34757
INR 45757
USD 292
USD 409
USD 539
USD 409
USD 539
0
0
0
0
0
10 to 15 Business Days
10 to 15 Business Days
10 to 15 Business Days
10 to 15 Business Days
10 to 15 Business Days
| Specification | Value |
|---|---|
| Synonym Name | 5-epi-NK-104. |
| Molecular Formula | C₅₀H₄₆CaF₂N₂O₈. |
| Molecular Weight | 881 |
| Solubility | Soluble in DMSO |
| Density | 1.4 g/cm3 . |
| Melting Point | 190 °C. |
| Boiling Point | 692 °C at 760 mmHg. |
| Purity | >95%. |
| Appearance | Off-White to Beige Solid. |
| Storage | 2-8°C Refrigerator. |
| Documents | HPLC/NMR/MASS/COA.. |
| Validity | 3 Years. |
| IMDG Identification | NA |