BS16180
4-Fluoro-1-isopropyl-2-methyl-1H-benzo[d]imidazole.
CAS No.:
1528469-78-4
MDL No.:
MFCD34470734.
25.00 mg
50.00 mg
100.00 mg
250.00 mg
50.00 mg
100.00 mg
250.00 mg
INR 39699
INR 59499
INR 79299
INR 126999
INR 59499
INR 79299
INR 126999
USD 467
USD 699
USD 932
USD 1494
USD 699
USD 932
USD 1494
0
0
0
0
0
0
0
10 to 15 Business Days
10 to 15 Business Days
10 to 15 Business Days
10 to 15 Business Days
10 to 15 Business Days
10 to 15 Business Days
10 to 15 Business Days
| Specification | Value |
|---|---|
| Synonym Name | Abemaciclib Impurity 6 |
| Molecular Formula | C11H13FN2. |
| Molecular Weight | 192 |
| Solubility | Soluble in DMSO. |
| Density | 1.14 g/cm3. |
| Melting Point | NA. |
| Boiling Point | 304.8 °C |
| Purity | ≥95% |
| Appearance | Solid. |
| API Name | Abemaciclib |
| Storage | Store at 2-8°C Refrigerator. |
| Documents | Data |
| Validity | 3 Years |